Ekonomi

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Ulusal Kongresi 17 Kasım’da başlayacak

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği (TKDCD) 17. Ulusal Kongresi, 17-20 Kasım’da Antalya gerçekleştirilecek.

INVAMED’den yapılan açıklamaya nazaran, bölümün önderleri Türkiye’nin en büyük ulusal tıp kongrelerinden biri olan TKDCD kongresinde buluşmak için geri sayıma başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sıhhat Federasyonu Lideri Raşit Dinç, “Türkiye sağlık alanında öncü olan bir ülke. Birçok yeniliğe ve birçok gelişime öncü olan ülkemizde üretilmeyen birçok tıbbi cihaz günümüzde artık rahatlıkla üretilebiliyor. İki yılda bir gerçekleşen bu önemli kongrede yer almak, federasyonumuz olarak yerli üreticilerimizle birlikte, bilimsel veriler ışığında kalp ve damar cerrahisi alanındaki güncel teknolojiler hakkında fikir alışverişlerinde bulunmak için sabırsızlanıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“Sürpriz konuklarla dolu dört gün geçireceğiz”

TKDCD Lideri Prof. Dr. Ahmet Kürşat Bozkurt da şu tabirleri kullandı:

“Bugüne kadar her iki yılda bir ‘Büyük Buluşma’ ismi altında ulusal kongremizde bir ortaya gelerek, bilimsel tartışmalar ve deneyim paylaşımları yaptık, fırsat buldukça da dertleştik ve karşılıklı hasret giderdik. Bu yıl 17-20 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğimiz büyük buluşmamızı tekrar coşkuyla yapabilmek için çok umutlu ve istekliyiz.

Yüz yüze tekrar bir ortaya gelip, bilimsel tartışmalar, deneyim paylaşımları yapacağız ve hasret gidereceğiz. Memleketler arası ve ulusal çok kıymetli konuşmacılarımız ile bol tartışmalı bilimsel oturumlar ve sürpriz konuklarla dolu dört gün geçireceğiz. Geçen yıllarda olduğu üzere uydu oturumları ile bölümü sizlerle buluşturacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu