Ekonomi

Apple, ödeme hizmeti Apple Share Later’ı başlattı

ABD’li teknoloji şirketi Apple, finansal ekosistemin en hızlı büyüyen alanlarından biri haline gelen al ve öde çözümlerine kayıtsız kalmadı.

Apple, Apple Share Later adlı bir ödeme hizmeti başlattı. Şirketin “şimdi al sonra öde” işini üstlendiği Apple Share Later, kullanıcıların satın alma sürecini sıfır faiz ve ekstra fiyat olmadan dört taksite ayırmalarına olanak tanıyor. Apple Share Later şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir.

Apple Equity Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, şirketin yeni hizmeti hakkında değerli ipuçları verdi. “Apple Pay Later, kullanıcılarımızın finansal sağlığı düşünülerek tasarlandı. Bu nedenle, herhangi bir ücret veya faiz yoktur. Apple Wallet içinde de kullanılabilir ve yönetilebilir.” söz konusu.

Apple Share Later ile rastgele bir board alınmadığını da ekleyelim. Apple Share Later ile yapılacak tüm ödeme detayları Apple Wallet uygulaması üzerinden takip edilebilir. Apple, son ödeme tarihinden önce Cüzdan uygulaması veya e-posta yoluyla kullanıcılara bildirim gönderileceğini duyurdu. Bu hizmette aynı anda sadece banka kartları kullanılabilir; Tüketicilerin kredilerini ödemekte zorlanması durumunda kredi kartlarının kabul edilmeyeceği belirtildi.

PayPal, Affirm ve Klarna, şimdi öde çözümleri pazarındaki en büyük oyuncular arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu