Haber

Öğrencilere tatil ikramiyesi nasıl alınır, ne kadar ödenir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin açıklamayı planladığı 3 sürpriz vaat bekleyenleri hayrete düşürdü. Bu 3 vaatten biri gençlere bayram harçlığı olacak. Üniversite öğrencilerine de emeklilere uygulandığı gibi yılda iki kez dini bayramlarda bayram ikramiyesi verilecek.

3 SÜRPRİZ SÖZ VERİLMİŞTİ

  1. VATANDAŞLIK FONU

Devlet bir vatandaşlık fonu kuracak ve bu fona yeni doğan çocuklar için her ay 100-200 lira yatıracak. 18 yaşını dolduran her çocuk, kendisi için biriktirilen parayı belli şartlarla kullanabilecek. Genel olarak burada biriken para öğrencinin üniversite eğitiminde kullanılması yönünde olacaktır.

  1. YENİ DÜĞÜNLERE KREDİ

Yeni evlenecek çiftlerin beyaz eşya alımı ve kira giderlerinde mağduriyet yaşamaması için kamu bankaları 250 bin lira civarında uygun faiz oranıyla kredi verecek. Ayrıca bu krediler için 2-3 geri ödeme talep edilmeyecek ve sonrasında 10 yıla yayılmış vadeler uygulanacaktır.

  1. ÖĞRENCİYE TATİL İkramiyesi

Üniversite öğrencilerine de emeklilerde olduğu gibi yılda iki kez bayram tatilinde bayram ikramiyesi verilecek. Bayram harçlığı adı altında verilmesi planlanan paranın bin lira civarında olacağı öngörülüyor.

hizanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu