Haber

Irak asıllı Momika yeniden ortaya çıktı, bu kez İsrail bayrağını çekerek Kuran’a saldırdı!

İsveç’te Kur’an-ı Kerim mushaflarını sürekli yakma eylemleriyle hem İslam dünyasının hem de Türkiye’nin tepkisini çeken Iraklı mülteci Salwan Momika, bu kez soykırımcı İsrail bayrağını açarak çirkin saldırıyı gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim nüshasını yere atıp üzerine basan Momika, Gazze’de binlerce sivili vahşice katleden İsrail bayrağını alıp öptü.

İSRAİL’İN GAZZE KATLİAMI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’in uzun süredir devam eden baskısını protesto etti. “Aksa Tufanı”Kendi adı altında geniş çaplı bir baskın başlattı.

Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar da Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek ele geçirdi.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi ve İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 306’sı asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 4.834 İsraillinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 1756’sı çocuk 4 bin 385 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarında 85 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 16 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail-Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 16 Hizbullah üyesi ve aralarında bir gazetecinin de bulunduğu 3 sivil hayatını kaybetti.

Lübnan’ın gerçekleştirdiği saldırılarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu