Haber

Beyyurdu Barajı kenarında doğa yürüyüşü

Beyyurdu Barajı kenarında tabiat yürüyüşü

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği üyeleri, Şemdinli sınırlarında bulunan Beyyurdu Barajı’nın etrafında tabiat yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği, her hafta olduğu üzere bu hafta da bölgenin hoşluklarını tanıtmaya devam ediyor. Cengiz Topel Caddesi üzerinde sabah saatlerinde bir ortaya gelen 20 kişilik küme, Şemdinli bölgesine hareket etti. Bölgede kahvaltı yapan dernek üyeleri, daha sonra Beyyurdu Barajı’nın etrafında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Her hafta başka güzellikleri tanıttıklarını belirten Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Zanyar Aykut, “Dernek üyeleri olarak Yüksekova ve Şemdinli arasında kalan Beyyurdu Barajı’na tabiat yürüyüşü gerçekleştirdik. Beyyurdu Barajı doğal hoşlukları ve sonbaharın en hoş renkleri ile bize görsel şölen sunuyor. Bu sene geç vakitte gelmemize karşın hoş bir atmosfer ile yeşil ve sarı tonların bir ortada bulunduğu görsel çekimler yakaladık. Herkesin bu hoşluğu görmesi gerekir” dedi.

Güzel bir günde doğa yürüyüşü yaptıklarını belirten dernek üyesi İslam Gürdal da, “Uzun vakitten beridir Beyyurdu Barajı’nın ismini duyuyordum. 15 kişilik bir ekiple ilk defa görme fırsatım oldu. Karadeniz’i aratmayan hoş bir görünümle karşı karşıyayız. Bu hoş doğal hoşlukları fotoğrafladık. Herkesin buraya gelip görmesini tavsiye ediyorum. Biz büyük bir keyif aldık, inanıyorum ki gelenler de keyif alacaklardır” ifadelerini kullandı.

Babasıyla doğa yürüyüşüne katıldığını belirten Derman Tekirdağ ise “Bugün babamla bir arada Beyyurdu Barajı’nın etrafında tabiat yürüyüşü yaptık. Çok hoş bir hava var. Barajın suyu çok hoş. Herkesin burayı görmesini istiyorum. Buralar doğasıyla kusursuz bir yer diyebilirim” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu