Yaşam

Alibaba kurucusu Jack Ma’nın nerede olduğu ortaya çıktı

Çin’in en zengin iş insanlarından biri olan Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın, Japonya’da yaşadığı belirtildi. Financial Times’ın, Ma’nın nerede olduğu hakkında direkt bilgisi olan insanlara atıfta bulunduğu haberinde, uzun vakittir kamuoyunda görünmeyen iş insanın 6 aydır başşehir Tokyo’da olduğu aktarıldı. Ma’nın bu müddet boyunca ailesiyle bir arada Tokyo’da kayak merkezlerinde tatil yaptığı ve belirli aralıklarla ABD ile İsrail’e ziyaretlerde bulunduğu sav edildi.

Financial Times’ın haberinde Ma’nın yaklaşık altı aydır Tokyo’da yaşamasına karşın, kentte ‘çok dikkat çekmemeye çalıştığı’ ve sadece üyelerin girebildiği birkaç özel kulüpte toplumsallaştığı belirtildi. Ma geçmiş yıllarda da Hollanda ve İspanya’da tatil yaparken görüntülenmişti.

Çinli düzenleyiciler, Ma’nın şirketi Ant’ın 37 milyar dolarlık birinci halka arzını iptal etmiş ve Alibaba’yı geçen yıl monopolleşme tersi maddeyi ihlal ettiği gerekçesiyle 2,8 milyar dolarlık rekor bir para cezasına çarptırmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu